RSS
 

Atrakcyjna podpowiedź dla zdrowia – sok Acai

13 kwi

Jeszcze do niedawna owoce, występujące jedynie w lasach środkowej Brazylii, były znane jedynie mieszkańcom zamieszkującym tamte obszary. Stosowano je jako roślina lecznicza, ale również jako jeden z bardziej istotnych składników pożywienia, także dzięki jedzeniu tych jagód mieszkańcy lasów deszczowych mogli utrzymać zdrowie oraz kondycję.

Kiedy zachodni świat zaczął sprawdzać ten malutki, niepozorny owoc, to okazało się, że jest on kopalnią składników odżywczych, minerałów i witamin. Mało jest roślin, które mogą się poszczycić tak dużą ich zawartością, dziwić się więc nie ma czemu, iż dość szybko zyskały ogromne zainteresowanie. Jagody Acai mają wielką ilość białek, błonnika i węglowodanów, ale poza tymi tradycyjnymi składnikami zawierają również polifenyle oraz antyoksydanty – a są to związki bardzo potrzebne dla naszych organizmów. Polifenyle wspierają pracę serca, a antyoksydanty niszczą dużo wolnych rodników, zabezpieczając tym sposobem przed ich niekorzystnym działaniem na organizmy ludzi.

acai berry na zdrowie

acai berry na zdrowie

Obecnie produkty z jagód Acai sprzedawane są większości krajów, a jedną z najpopularniejszych ich form stały się soki. Spożywać je można w zasadzie bez większych ograniczeń i są świetnym uzupełnieniem codziennego odżywiania, gdyż posiadają praktycznie wszystkie substancje oraz związki, jakie się znajdują w zerwanych owocach.

Soki sprzedawane w dobrych sklepach nie powinny mieć niepożądanych konserwantów i dodatków słodzących, dlatego będą miały takie same właściwości dla zdrowia, jak pozostałe dostępne preparaty z jagód Acai.

O doskonałym wpływie tych owoców na serce, naczynia krwionośne oraz ochronę przed nowotworami wspominane było powyżej, ale to tylko drobny fragment ich niespotykanych właściwości. Są one pełne witamin z grupy B, E i C, nienasyconych kwasów tłuszczowych, jakie powinny być konieczne do właściwego działania mózgu oraz minerałów. Obecność takiej gamy składników powinna także podnosić naturalny poziom odporności i stymuluje ciało do walki z chorobami.

Dla wielu osób niezwykle cenna będzie również rola wspomagająca odchudzanie – sok z Acai oczyszcza organizm z toksyn i ma działanie oczyszczające, przez co doskonale pomaga przy utracie wagi, jest zarazem dobry w smaku.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Polecane

 

Tags: ,

Dodaj komentarz