RSS
 

Złoto inwestycyjne w postaci monet bulionowych

23 maj

W czasach, gdy możnowładcy państw pragną rządzić całym światem, w tym samym czasie zadłużając się wzajemnie na kwoty, których w żaden sposób nie da się zwrócić, a koszt rosnących odsetek wcześniej czy później musi doprowadzić do niewypłacalności kolejnych systemów bankowości, należy zdecydować o zabezpieczeniu osobistego ogródka finansowego w zdywersyfikowany sposób.

Może to być zakup waluty, lecz też należy zadbać o to, by posiadać rzeczy fizyczne, ponieważ zapisy wirtualne (na przykład certyfikaty) to złudny pomysł, bo powinna nadawać się co najwyżej na handel krótkoterminowy. Z kolei własność osobista jak np. ziemia – to zawsze posiada jakąś wartość i do tego to są elementy niezbędne do przetrwania (miejsce zamieszkania).

Złoto w sztabkach bywa minimalnie mniej kosztowne od monet lokacyjnych.

Złoto inwestycyjne w postaci sztabek

Złoto inwestycyjne w postaci sztabek

Zakupić należy monety tylko te bulionowe o możliwie dużej rozpoznawalności w światowej skali, a zatem nie żadne okazjonalne pamiątki po Janie Pawle II. Do selekcji jest kilka bulionowych monet znanych w świecie, na przykład: australijski Kangur. Należy mieć się z dala od wszystkiego co z Chin, w tamtym rejonie dużo łatwiej o podróbki.

Miejmy na uwadze, iż w sytuacji bulionowych monet nie ma istotnego znaczenia tzw. poziom menniczy zachowania złotego bilonu, istotna jest jej waga, by nie utracono złota. Oczywiście im mniej rys, tym w łatwiejszy sposób można sprzedać monety. A dlaczego nie sztabki? W ich sytuacji również powinno się dbać o rozpoznawalność, z tego powodu warto pozyskiwać nie lokalne wytopy, lecz np. ze Szwajcarii, takie o oznaczeniu znakiem Argor-Heraeus.

W tym miejscu ważna uwaga: muszą to być sztabki z akredytacją (Londyńska Giełda Złota). Każda z nich ma niepowtarzalny numer oraz najlepiej by była zamknięta w nieotwieralne przezroczyste plastikowe pudełko. Sprzedawca ma prawo dołączyć także własny certyfikat z indywidualnym numerem sztabki, w przypadku bilonu tego typu specjalnych numerów się nie spotyka, zatem i certyfikaty dużego sensu nie mają.

Sprzedaż złota ma zerowy VAT, co dla nas istotne jest to, aby pozyskiwać od spółek handlujących. Nabyć należy u dobrego dilera, a takich mamy w Polsce niewiele, a do tego trudno zareklamować takiego. Na pewno w banku będzie dużo więcej kosztowało. Można pozyskać monety przy okazji wizyty w dużych miejscowościach w siedzibie dilera, wcześniej umawiając się telefonicznie.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Finanse osobiste

 

Tags: , , ,

Dodaj komentarz